Nasza historia

Natura Siberica to pierwsza rosyjska marka wysokiej jakości kosmetyków organicznych

Syberia to unikalny region w Rosji, gdzie przyroda pozostała niezmieniona od wieków. Żeby przetrwać w tak ciężkich warunkach klimatycznych, syberyjskie zioła i rośliny syntezują substancje czynne i posiadają silne właściwości antyoksydacyjne. Natura Siberica czerpie z tych właściwości syberyjskich ziół i roślin, żeby wykorzystać wszystkie ich moce dla podtrzymania młodości oraz piękna – skóry i włosów. Wszystkie zioła, które są wykorzystywane w naszych kosmetykach, są zrywane ręcznie. W naszych laboratoriach badamy ich unikalne właściwości, żeby uzyskać jak najlepsze efekty. Twórcy kosmetyków Natura Siberica wciąż kontynuują wyprawy badawcze w celu poszukiwań najlepszych składników do pielęgnacji skóry.

Nasze produkty spełniają europejskie standardy jakościowe kosmetyków organicznych, co znalazło swoje odzwierciedlenie w kilku prestiżowych certyfikatach (ICEA, ECOCERT, COSMOS STANDARD, BDIH). Natura Siberica – to nie tylko kosmetyki naturalne i nie tylko kosmetyki bazujące na ziołach. To pierwsze rosyjskie certyfikowane kosmetyki. I to takie, które naprawdę działają.

W Natura Siberica podążamy ścieżką aktywnej polityki socjalnej: pomagamy małym społecznościom Północnej Rosji przez kreowanie nowych miejsc pracy w Syberii. Od 2012r. aktywnie współpracujemy ze Stowarzyszeniem Ludności Północy I Dalekiego Wschodu. W 2013r. wdrożyliśmy wspólnie z Irkuckim Ogrodem Botanicznym program, zgodnie z którym do 2018r. posadzimy więcej niż 70 000 rzadkich roślin.

W roku 2013 zaczęliśmy budowę pierwszej farmy organicznej w Rosji, która spełnia certyfikaty normy europejskiej EU 834/0, na której będą rosły rzadkie syberyjskie rośliny. Budowa farmy prowadzona jest wspólnie z rdzennymi mieszkańcami Syberii, którzy jak nikt inny znają specyfikę ich niezwykłej ziemi. Mieszkańcy pomagają nam też zbierać ręcznie wszystkie zioła i rośliny potrzebne do produkcji kosmetyków Natura Siberica.

Konsumenci doceniają markę Natura Siberica za jej „zielone” podejście, wydajność i dostępność. Sadząc po liczbie zwolenników marki, która rośnie z roku na rok, jesteśmy na właściwej drodze. Ostatnio otworzyliśmy sklepy Natura Siberica w Kopenhadze, Tokio i Hong Kongu. Nasze produkty są bardzo popularne w Anglii, Niemczech, Francji, Chinach i wielu innych krajach.

Natura Siberica zdobyła już wiele międzynarodowych nagród, między innymi:

  • Najlepsze zielone kosmetyki, Cosmoprof 2012 w Bolonii, Włochy
  • Najlepsze organiczne produkty dla matek i dzieci 2013, Londyn, UK, Natural & Organic products Europe
  • Najlepszy produkt 2013, według magazynu Allure Rosja, 2013
  • Zwycięzca w kategorii « Najlepsze produkty do twarzy » przyznana przez Beauty Challenger Awards podczas wystawy Beyond Beauty, Paryż.